Ebay Forum | Yurtdışı Alışveriş Forumuna Hoşgeldiniz !

Pass:


 

 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paypal Türkiye Güncellemesi.
Yazar Konu
fixface Çevrimdışı

*

Üyelik Tarihi:   08-05-2012
Yorum Sayısı:   2,150
Uyarı Puanı:
Beğeniler: 57
267 Mesajı, 295 Kere Beğenildi.
Yorum: #1
Paypal Türkiye Güncellemesi.
PayPal Kullanıcı Sözleşmesi'nde Değişiklik.


1.Türkiye ve İsrail'deki satıcılar için Satıcı Koruması şartları

Aşağıdaki paragraflar, Satıcı Koruması'nın uygunluk şartlarına açıklık kazandırılması amacıyla değiştirilmiştir.
•“PayPal satıcı koruması Türkiye ve İsrail'de ne kadar koruma sağlar?” paragrafı aşağıdaki gibidir:

"PayPal; Hak Talebine, Ters İbraza veya İptale konu olan uygun bir ödemenin tam tutarını size ödeyecek ve uygunsa Ters İbraz Ücretinden feragat edecektir.

PayPal'ın Yetkisiz Ödemeler ve Teslim Alınmayan Ürüne ilişkin satıcı koruması, son 30 gün içinde PayPal hesabınıza uygulanan
a.Hak Talebi (Teslim Alınmayan Ürün ve/veya Tanıtımından Oldukça Farklı Ürün), Ters İbraz ve İptal vakalarının toplam tutarı, alınan toplam ödeme hacminin %1'ine eşit veya bundan fazla ise

VE

b.100 Hak Talebi (Teslim Alınmayan Ürün ve/veya Tanıtımından Oldukça Farklı Ürün), Ters İbraz ve İptal vakasına eşit veya bundan fazla ise geçerli olur.

Yukarıda belirtilen eşikleri aşarsanız, PayPal satıcı korumasına uygunluk durumunuz en az 90 günlüğüne askıya alınır ve Madde 11.5 geçerli olur.

Bu 90 günlük süreden sonra PayPal Hesabınız ancak 90 günlük bir dönem içerisinde aşağıdaki şartları karşıladığı takdirde tekrar PayPal satıcı korumasına uygun hale gelebilir:

c.PayPal hesabınıza uygulanan Hak Talebi (Teslim Alınmayan Ürün ve/veya Tanıtımından Oldukça Farklı Ürün), Ters İbraz ve İptal vakalarının toplam tutarı, alınan toplam ödeme hacminin %1'inin altında

VE

d.300'den az Hak Talebi (Teslim Alınmayan Ürün ve/veya Tanıtımından Oldukça Farklı Ürün), Ters İbraz ve İptal vakası PayPal Hesabınıza uygulandı

Yetkisiz Ödemeler için PayPal satıcı korumasına uygunluğunuz yukarıdaki şartlara istinaden reddedildiyse veya PayPal satıcı koruması için tekrar uygun hale geldiğinizde PayPal sizi e-posta yoluyla bilgilendirecektir."•“Alıcının Hak Talebi, Ters İbraz veya İptal talebinde bulunması durumunda ne olur” yeni paragrafı ”Türkiye ve İsrail'de PayPal satıcı koruması uygunluk şartları nelerdir?” paragrafının öncesine eklenmiştir ve aşağıdaki gibidir:

"PayPal, Hak Talebine, Ters İbraza veya İptale ilişkin tam tutarı karşılamak için Hesabınızdaki parayı geçici olarak bloke eder.

Ödeme, PayPal satıcı koruması kapsamında değilse PayPal, parayı Hesabınızdan kaldırır ve ödemeyi alıcıya iade eder. Ayrıca varsa PayPal'ın Ters İbraz Ücreti de sizden alınır."


•”Türkiye ve İsrail'de PayPal satıcı koruması uygunluk şartları nelerdir?” paragrafının b maddesi aşağıdaki gibidir:

“PayPal satıcı korumasına uygun olabilmeniz için aşağıdaki şartların tümünü karşılamanız gerekir:
a.PayPal Hesabınızla ilgili olarak yukarıda belirtilen şartları karşılıyor olmanız gerekir

b.Satın alınan ürün fiziksel, maddi bir mal olmalıdır.

c.İşlem, PayPal tarafından hesabınızın "İşlem Ayrıntıları" sayfasında satıcı korumasına uygun olarak işaretlenmiş olmalıdır. Uygun olarak işaretlenmişse hem Yetkisiz Ödemeler hem de Teslim Alınmayan Ürünler için koruma geçerli olacaktır.

d.Ürünü “İşlem Ayrıntıları” sayfasındaki adrese kargoyla yollayın. Ürünü şahsen teslim ederseniz veya Ödeme Alıcısı ürünü başka bir adrese gönderirse (örneğin, alıcı ürünü "iş adresi" veya "hediye" adresi olan başka bir adrese göndermenizi isterse) PayPal Satıcı Koruması şartları uyarınca para iadesi alamazsınız.

e.PayPal Hesabınıza giriş yapıp önce "Geçmiş"i ve daha sonra işleme ilişkin "Ayrıntılar"ı seçerek "İşlem Ayrıntıları" sayfasına gidebilirsiniz.

f.Aşağıda açıklanan gönderim şartlarını yerine getirin.

g.Alışveriş için bir PayPal Hesabından tek bir ödeme kabul etmelisiniz (kısmi ödemeler ve/veya taksitli ödemeler buna dahil değildir).

h.PayPal'ın konuyu uygun sürede incelemek için makul ölçüde istediği belgelere ve diğer bilgilere ilişkin taleplerine yanıt verin."


2.Diğer değişiklikler

PayPal Kullanıcı Sözleşmesi'nin maddeleri, mevcut ifadeye açıklık kazandırılması ve yazım hatalarının düzeltilmesi için değiştirilmiştir.
fixface, nickli kullanıcının imzası: Resim görüntüleyici
http://i61.tinypic.com/dvljdy.jpg
15-04-2013 14:05
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durduruyor toran_aga 38 9,982 26-03-2017 13:38
Son Yorum: waterdancer
  paypal iade esconder 5 336 04-01-2017 02:57
Son Yorum: Lupara
  Paypal ve İninal ugur51 2 580 21-11-2016 12:50
Son Yorum: tcoban
Question PayPal Ödeme sorunu-Ebay HayvanBey 6 2,129 25-08-2016 13:20
Son Yorum: olley
  Türkiye den Ödeyip Yurt dışına yollamak huzeym38 3 648 26-07-2016 20:02
Son Yorum: toran_agaŞu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiEbay Forum | Yurtdışı Alışveriş Forumu © 2013.